PROTEINOVÁ DIETA

Zhubněte s dietou, která funguje

Chcete se zase líbit sobě i ostatním? Zadýcháváte se i při krátké procházce? Chrápete? Máte problémy se spánkem? Nemůžete otěhotnět?

​Možná je nejvyšší čas na zhubnutí... S redukcí hmotnosti a celkovou proměnou životního stylu přijde i výrazné zlepšení zdravotního stavu, které budete sami pozorovat již krátce po zahájení diety.

Proteinová dieta MEDIDIET® nabízí:

 • Rychlou, příjemnou a účinnou hyperproteinovou/ketogenní dietu.
 • Zdravé hubnutí pod odborným dohledem.
 • Hubnutí na úkor tukových zásob a ne svalů.
 • Hubnutí bez pocitů slabosti, hladu a únavy.
 • Časovou nenáročnost, díky rychlé a jednoduché přípravě jídel.
 • Hubnutí bez jo-jo efektu.
 • Pozitivní vliv na Vaši psychiku.
 • Chrání svaly.

  ​Jak to funguje?

   Jde o klasickou nízkokalorickou dietu se zvýšeným obsahem bílkovin a sníženým obsahem sacharidů a tuků, program počítá s nahrazením několika denních jídel proteinovými přípravky.


  První fáze je z hlediska redukce nejúčinnější. Po jejím nasazení se organismus dostává do 48 hodin díky přísunu dostatečného množství kvalitních bílkovin za současného omezení sacharidů zcela přirozenou cestou do tzv. ketózy (odtud označení bílkovinných diet jako "ketogenní").​S ketózou mizí pocit hladu. K jejímu navození je obvykle třeba přísunu 90 g instantních bílkovin za den. Složení jídel je vybalancované tak, aby byl zajištěn denní přísun sacharidů okolo 50 g, což je množství nezbytné pro normální fungování centrálního nervového systému a následně se redukuje tělesná hmotnost převážně na úkor tukové tkáně. Organismus dostane hyperproteinovou a přísně nízkokalorickou stravu s dostatkem zeleniny, tím se dostane do stavu půstu bez pocitu hladu.

  4 FÁZE PROTEINOVÉ DIETY

  1. FÁZE - 4 proteinová jídla

  Nejúčinnější část diety, která vám zajistí rychlý úbytek přebytečných kilogramů především na úkor tukové tkáně.

  OBVYKLÁ RYCHLOST HUBNUTÍ U JINAK ZDRAVÝCH JEDINCŮ: 5 - 7 KG ZA MĚSÍC.

  Spočívá v nahrazení běžných jídel 4 proteinovými jídly- 2 slaná a 2 sladká. K proteinovým pokrmům je doporučeno konzumovat povolené druhy zeleniny v neomezeném množství. V této fázi jsou naopak vyloučeny cukry a všechny potraviny, které je obsahují (sladké druhy zeleniny, veškeré ovoce, alkohol, atd.)
  Složení proteinových přípravků je uzpůsobeno tak, aby byl zajištěn denní přísun sacharidů okolo 50 g, toto je množství nezbytné pro normální fungování centrálního nervového systému.

  2. FÁZE - 3 proteinová + 1 "pravé" jídlo

  Ve druhé fázi pokračujete v procesu hubnutí a současně se postupně navracíte zpět k "pravým jídlům" a nahrazujete již jen jedno slané a 2 sladká proteinová jídla. Přidávají se další doporučené druhy zeleniny. Druhá fáze trvá 2x déle, než fáze první. 

  OBVYKLÁ RYCHLOST HUBNUTÍ U JINAK ZDRAVÝCH JEDINCŮ: 3 - 5 KG ZA MĚSÍC.

  Počínaje druhou polovinou druhé fáze je vhodné začít s pravidelnou tělesnou aktivitu (alespoň 1 hodinu 2-3 x týdně). Vhodné jsou aerobní aktivity, tj. takové, při které se zapotíte a zadýcháte např.: běh, kolo (spinning), pilates, plavání, rozumné posilování, apod.

  3. FÁZE - 2 proteinová + 2 "pravá" jídla

  Jsou povolena 2 hlavní jídla s vysokým obsahem bílkovin a minimálním možným obsahem tuků.
  Pozvolný návrat k sacharidům - přílohám. Délka fáze opět dvakrát tak dlouho oproti předchozí fázi. V této fázi stabilizujete výsledky, kterých jste dosáhli a stále, ale mírným tempem pokračujete v redukci. Do jídelníčku také zařazujeme ovoce - to je postupný návrat k cukrům a to ve formě rostlinných polysacharidů . To vše je důležité pro minimalizaci vzniku jojo efektu .

  4. FÁZE - 1 proteinové + 3 "pravá" jídla

  Jde již o udržovací fázi. Dochází k návratu na normální vyváženou stravu: 3 "pravá" jídla + jedno proteinové. Zde si již utváříte zdravé a správné stravovací návyky.

  Jak probíhá konzultace?

  Na každém setkání proběhne měření a analýza na bioimpedanční váze a měření konkrétních částí těla, tak, aby bylo možno co nejpřesněji sledovat pokrok při redukci a stanovit nejlepší následný postup. V případě zájmu je možno pořídit fotografie (i bez obličeje) tak, abyste sami mohli sledovat pokrok při dietě.

  Na výsledcích bioimpedanční analýzy si ověříte, že při hubnutí naší metodou neztrácíte jako u většiny jiných diet svalovou hmotu a vodu, ale především nadbytečné tukové zásoby. A protože svalová hmota je těžší než tuková, tak výsledky se kromě úbytku kilogramů projeví hlavně úbytkem centimetrů.


  Podrobně si vysvětlíme, jak dieta funguje a probereme Vaše očekávání a cíle. Probereme Vaše stravovací návyky, jaké jídlo a chutě preferujete a zodpovím Vaše dotazy.
  Na základě výsledků měření a konzultace následuje doporučení délky první fáze a společně vybereme vhodná jídla pro první fázi.


  Pokud Vám jednotlivé druhy jídel nebudou vyhovovat můžete je později vyměnit za jiné.
  Výsledky měření, analýzi, grafy a další dokumenty a návody dostanete vytištěné, nebo vám je zašlu v elektronické formě na email.

  Kolik by to stálo? 

  Každé jídlo v programu plnohodnotně nahrazuje jedno běžné jídlo. Program Vás tedy nebude stát o mnoho více, než kolik byste běžně projedli. V nabídce je přitom celá řada pokrmů. Od velmi rychlých - které se dají udělat i v kanceláři - až po různé druhy těstovin, krémových polévek nebo třeba chléb. Jako dezert si můžete dát například palačinku nebo pěnu s čokoládovou příchutí.


  Navíc pro Vás máme férovou nabídku - pokud by Vám jakékoliv zakoupené jídlo z programu nevyhovovalo, lze ho kdykoliv vyměnit za jiné. Můžete tak bez obav experimentovat s různými chutěmi tak, aby pro Vás dieta byla co nejpříjemnější.

  Chcete se na něco zeptat? Nebo se objednat na konzultaci? Kontaktujte nás!